Dyrektor Zespołu Szkół w Jasionce im. Jana Pawła II informuje o sposobie organizacji zajęć w klasach I-III od 26.04.2021 r. w czasie nauczania hybrydowego.

Zajęcia będą odbywały się na terenie szkoły dla klas I a, b, c oraz II a, b  zgodnie z planem lekcji.

Klasa III a i b  kontynuują nauczanie w trybie zdalnym.

Wszystkie klasy rozpoczynają lekcje o godz. 8.00 według planu lekcji.

Uczniowie klas I i II:

Przed wejściem do szkoły uczniowie powinni mieć nałożoną maseczkę na usta i nos. Przy wejściu do szkoły każdy uczeń dezynfekuje ręce, udaje się do szatni, a następnie do klasy lub świetlicy szkolnej. Opiekunowie nie wchodzą do budynku szkoły.

Przydział szatni:

klasy I a - uczniowie wchodzą wejściem od świetlicy i udają się do szatni przy świetlicy;

klasa I b i I c - uczniowie wchodzą wejściem głównym udają się do szatni które znajdują się przy bibliotece gdzie zostały przydzielone boksy dla tych klas;

klasy II a i II b -  uczniowie wchodzą wejściem głównym udają się do szatni które znajdują się przy bibliotece gdzie zostały przydzielone boksy dla tych klas.

W czasie przerw śródlekcyjnych, podczas przemieszczania się na stołówkę, do biblioteki oraz w szatni przed i po lekcjach wymagane jest zachowanie dystansu społecznego 1,5m i noszenie maseczek. Rodzice dziecka mają obowiązek wyposażyć dziecko w maseczkę.

Opieka świetlicowa:

Szkoła zapewnia opiekę świetlicową dzieciom rodziców uprawnionych do zapewnienia im opieki i nauki na terenie szkoły (rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. poz. 561 w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19) oraz dzieciom rodziców które w danym dniu realizują zajęcia na terenie szkoły związku z nauczaniem w systemie tzw. hybrydowym o ile rodzice zawnioskują o objęcie ich dzieci opieką (prosimy zgłosić potrzebę opieki świetlicowej i godziny pobytu dziecka w świetlicy do wychowawcy klasy). Bardzo prosimy, na ile będzie to możliwe, o jak najszybsze odbieranie dzieci ze świetlicy szkolnej.

Korzystanie ze stołówki szkolnej:

Dzieci korzystają ze stołówki wg określonych zasad i harmonogramu:

10.30 – 11.15 – klasy I

11.35 – klasy II

Opłata za żywienie:

W związku z zawieszeniem zajęć szkolnych od 22  marca 2021 r. opłata za te dni będzie odliczona w miesiącu kwietniu i maju. Dla każdego rodzica dziecka korzystającego z obiadów zostanie przygotowana informacja o naliczonej kwocie do zapłaty i przekazana wychowawcy z początkiem maja.

Płatność przelewam do 8 maja 2021 r.

Dowóz dzieci z Tajęciny

Z dniem 26.04.2021 uczniowie dojeżdżający z Tajęciny będą dojeżdżać autobusem nr 200 pod opieką pani Moniki Drzał:

Rano:   7.38 – Tajęcina pętla

7.39 – Tajęcina