Dzień bez Śmiecenia to edukacyjna kampania społeczna, której celem jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów, promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska. Świat bez odpadów jest utopią, odpady będą zawsze, tylko chodzi o to, żeby je odpowiednio zagospodarować. Żeby odpad nie pozostał odpadem, tylko by stał się surowcem.

O tym, jak długo rozkładają się „porzucone” w środowisku naturalnym śmieci, możemy dowiedzieć się z plakatów przygotowanych na lekcjach przyrody przez uczniów klas IV. Uczniowie przygotowali też ulotkę, jak prawidłowo segregować odpady.

W tym roku z okazji Dnia bez Śmiecenia SU zachęcał dzieci i ich rodziców do udziału w akcji „Wspólne sprzątanie to nasze wielkie wyzwanieorganizowanej na terenie całej gminy Trzebownisko.

Ponadto cały czas zbieramy pomysły na ułatwienie segregacji odpadów komunalnych w naszych domach. To i wiele wiecej informacji można znaleźć na stronie: #segregujemy