Canvas 3

6 maja członkowie grupy Sad Świetego Franciszka wraz ze swoimi opiekunkami zasiali ponad 40 młąki kwietnej. Zlokalizowana jest ona tuż przy naszym sadzie. Prace nad założeniem łąki trwały juz od kilku tygodni. Nieocenioną pomocą był dla grupy Pan Ryszard Chorzępa - prywatnie dziadzio naszego przewodniczącego SU, który dwukrotnie przyjechał swoim traktorkiem i zaorał miejsce pod łąkę, a nastepnie je wybronował. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku łąka pięknie nam zakwitnie, dajac schronienie wielu stworzeniom, pyłki kwiatowe oraz nektar pszczołom i innym owadom zapylajacym oraz przede wszystkim ciesząc nasze oczy.

Przy okazji prosimy wszystkich uczniów naszej szkoły o dbanie o teren Sadu Świętego Franciszka. Drzewka i krzewy są podatne na złamania, a młode kwiaty na łące łatwo zadeptać. Dlatego lepiej na razie omijać ten obszar. Z góry dziękujemy.

Uczniowie z klasy 7a