28 paździenika Pani Dyrektor Nina Kitlińska, reprezentanci Szkolnego Klubu Wolontariusza - Aleksandra Kowalska, Monika Pokrzywa i Michał Chorzępa oraz opiekun SKW pani Justyna Haligowska przekazali zbierane przez cały październik artykuły spożywcze Księdzu dr. Piotrowi Potyrale - Dyrektorowi Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dla uczniów była to doskonała lekcja życia, gdyż byli naocznymi świadkami wydawania jedzenia osobom ubogim, zobaczyli budynek schroniska dla bezdomnych mężczyzn, a ksiądz Piotr opowiedział o tym, w jaki sposób Caritas pomaga potrzebującym, aktywizując ich oraz pomagając wrócić do "normalnego funkcjonowania" w świecie - nie tylko poprzez wydawanie pomocy, lecz również poprzez organizowanie różnego rodzaju warsztatów i przyuczaniu do różnych zawodów - np. w warsztacie stolarskim. W ten sposób mieliśmy okazję przekonać się, że tego typu zbiórki mają sens, a ludzi oczekujących na naszą pomoc wciąż jest dużo wokół nas. Z tego też względu część zebranych artykułów przekażemy na początku listopada zespołowi Caritas działającemu przy Parafii w Jasionce, z prośbą o przekazanie ich potrzebującym z najbliższej nam okolicy :)

W imieniu Pani Dyrektor, SKW i jego opiekunów pragniemy z całego serca gorąco podziękować każdemu, kto odpowiedział na nasz apel i przyniósł jedzenie. Cytując Papieża Franciszka "Nie możemy czekać, aż ubodzy zapukają do naszych drzwi. Pilnie potrzeba, abyśmy dotarli do nich w ich własnych domach."

Justyna Haligowska, Magdalena Francikowska