Od października 2021 r. grupa uczniów z klasy 7b uczestniczy w projekcie eTwinning „Freunde aus aller Welt”, w którym oprócz naszej szkoły udział biorą uczniowie ze szkół we Francji i Turcji. Celem projektu jest poznanie swoich równieśników z innych krajów, z innego obszaru kulturowego oraz ich życia na co dzień i od święta: czym się interesują, jakiej muzyki słuchają, gdzie mieszkają. Dodakowym atutem jest doskonalenie języka niemieckiego, w którym się z nimi porozumiewamy.

W ramach działań realizować będziemy krótkie mini – projekty, za pomocą których poznamy nawzajem siebie i swoje kraje, tak odległe na mapie, ale również kulturowo. Wszystkie działania prowadzone bedą za pośrednictwem internetu - na platformie Twinspace.

Certyfikat Freunde