W dniu 21 listopada uczniowie z klasy 7 uczestniczyli w IV Konferencji Edukacyjnej "Innowacje w edukacji".Uczestniczyli w warsztatach „W uścisku Pytona”, gdzie w parach mogli za pomocą języka programowania Python mogli sami zaprogramować drogę dla robota. Uczniowie zwiedzili również park naukowo - technologiczny, w którym mogli skorzystać z symulatora lotu samolotem F35. Kształtem przypominał kokpit prawdziwego samolotu. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi piloci na pokładzie statku powietrznego. Dzięki zjawisku przewodnictwa kostnego, mogliśmy przetestować na „własnej skórze” to niezwykłe zjawisko fizyczne, które jest wykorzystywane w medycynie, między innymi przy budowaniu aparatów słuchowych. Uczniowie mogli zaszyfrować i nadać komunikat za pomocą alfabetu Morse’a. Dużym zainteresowaniem cieszył się również bolid. Ciekawostką dla uczniów był również rower, który dzięki napędzaniu koła, robił koktajl owocowy w blenderze.

Joanna Poźniak