12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania klas pierwszych -1a, 1b i 1c. Łącznie aż 61 dzieci zostało pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej. Było to doniosłe i ważne wydarzenie dla dzieci, rodziców i szkoły. Na początku pierwszaki zostały uroczyście powitane przez panią dyrektor ZS i przedstawiciela SU. Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu głównych bohaterów tego dnia.. Uczniowie klas pierwszych z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a hymn w ich wykonaniu wybrzmiał wyjątkowo podniośle. Pierwszaki zaprezentowały wiedzę i umiejętności, które zdobyły w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie -ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, dbać o środowisko przyrodnicze. Po ślubowaniu miał miejsce akt pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jasionce, którego, symbolicznym ołówkiem, dokonała pani dyrektor Nina Kitlińska. Podczas tej ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali również swoją pierwszą legitymację szkolną.
     Tradycją tego święta stało się już wręczenie dzieciom wyprawek ufundowanych przez firmę LPP, za co serdecznie dziękujemy.
     Po części oficjalnej i pamiątkowych zdjęciach wszystkie dzieci przeszły do swoich sal, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców.
     Najmłodszym uczniom gratulujemy wspaniałego występu i życzymy sukcesów w szkole !!!