9 listopada 2023 roku społeczność szkolna i mieszkańcy Jasionki obchodzili wspólnie 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy i świata. Lokalne uroczystości rozpoczęły się podniosłym apelem, podniesieniem flagi i wręczeniem odznaczeń Strażakom i Strzelcom przy remizie OSP w Jasionce. Następnie uczestnicy przemaszerowali do kościoła parafialnego na mszę za Ojczyznę, a w dalszej kolejności w Zespole Szkół w Jasionce nastąpiła część artystyczna „ Wieczornica” przygotowana przez uczniów klas 4. Cała uroczystość przypomniała zebranym, że obowiązkiem młodego pokolenia Polaków jest pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Ojczyznę.

W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej w wykonaniu uczniów oraz zespołu ludowego Jasiołczanie.

10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała Hymn Państwowy, boorąc juz po raz kolejny udział w ogólnopolskiej akcji #Szkoła do Hymnu.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tych patriotycznych inicjatyw.

Link do inscenizacji

Społeczność ZS w Jasionce