f0fea9d9 0c7b 4a8b b12b 145f32b8ea7a     W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, jako uczestników ruchu drogowego w dniach 11 – 14 grudnia na terenie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce został zrealizowany projekt „Bezpiecznej Drogi – Edukacja i Integracja!” finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach Programu Wsparcia Edukacji - Edycja 2023.

Uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w szkoleniu i warsztatach prowadzonych przez doświadczonych specjalistów: pana Macieja Cichonia i panią psycholog Judytę Flejszar. Celem spotkań było nie tylko przekazanie młodzieży wiedzy na temat bezpieczeństwa, ale również nabycie przez nią umiejętności radzenia sobie z emocjami w sytuacjach wypadków komunikacyjnych.

W dniu 14.12.2023r w sali gimnastycznej miał miejsce piknik podsumowujący trzydniowe warsztaty. Pierwsza część spotkania miała charakter teoretyczny i była przeznaczona dla dzieci z klas I – III, które wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym i mogły zadawać pytania paniom policjantkom oraz ratownikom medycznym. Największą atrakcją dla uczniów były zajęcia praktyczne, prowadzonem.in. przez pana Mateusza Mokrzyckiego, który jest wieloletnim ratownikiem medycznym i szkoleniowcem z tematyki pierwszej pomocy, podczas których mieli okazję nauczyć się technik pierwszej pomocy, jeździć gokardami po miasteczku ruchu drogowego oraz sprawdzić swój refleks.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali gadżety, które poprawią ich widoczność w trakcie korzystania z dróg i chodników.

Wierzymy, że wiedza, którą posiedli uczniowie dzięki zrealizowanym zajęciom projektowym przyczyni się do bezpieczeństwa nie tylko ich samych, ale również ich rodzin i najbliższych.