W dniu 11 stycznia 2024 r. odbyły się w naszej szkole dwa spotkania czytelnicze w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Warsztaty poprowadziła Pani Beata Krawiec – animatorka i coach, reprezentujaca Księgarnię NoVa z Rzeszowa.

Pierwsza grupa – uczniowie z klas IV, dowiedziała się „Dlaczego czytamy?”, poznała historię pisma klinowego, sumeryjskiego i węzełkowego KiPU. Dodatkowo zaprezentowane zostały mundury wojsk polskich i NATO.

Uczniowie starszych klas dodatkowo mieli okazję porozmawiać o rozwoju osobistym, autoprezentacji i mowie ciała, jak również o uzależnieniach.

Zarówno uczniowie, jak też nauczyciele uczestniczący w spotkaniach byli zachwyceni, młodzież aktywnie włączała się w zajęcia, chętnie zabierała głos. Po dzwonku na przerwę nie chcieli opuścić sali, co świadczy o faktycznym zaangażowaniu i zainteresowaniu w/w tematyką.

Dziękujemy Paniom z Biblioteki szkolnej za zorganizowanie spotkania.