Konkurs historyczno – przyrodniczy
Polska moja Ojczyzna - przeszłość i teraźniejszość.
Wolna i Niepodległa – 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – etap wojewódzki.

26 kwietnia 2018r.w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarzeczu odbył się III etap – wojewódzki konkursu historyczno – przyrodniczego. W finale wzięło udział 40 uczniów wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Kapustyńska i Hubert Lech.
Etap wojewódzki składał się z dwóch części: pisemnej – testu oraz etapu ustnego, do którego zakwalifikowało się 10 uczniów. Laureatami konkursu zostało trzech uczestników finału z najwyższą liczbą punktów, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy, byli to:
Anna Bieniasz- SP w Zarzeczu - I miejsce,
Oskar Hejnowicz – SP w Oleszycach – II miejsce,
Robert Uldynowicz – SP nr 2 w Rudniku - III miejsce.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. W przerwie uczniowie brali udział w żywej lekcji historii: „ Pasjonaci Ożywionej Historii’- Grupa Rekonstrukcyjna POH Rzeszów.
Gratulujemy naszym uczniom: Karolinie i Hubertowi, że godnie reprezentowali naszą szkołę.
Więcej informacji na stronie: www.jp2stowarzyszenie.pl