Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej Zespołu Szkół w Jasionce, w II semestrze roku szkolnego 2017/2018, uczęszczali na zajęcia w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską, „Razem odkryjmy świat programowania – szkolenia dla nauczycieli i uczniów z podregionu rzeszowskiego”. Podczas tychże spotkań  dzieci mały okazję poszerzyć swoją wiedzę  w zakresie programowania, co  jest nowym i ważnym elementem w nowej podstawie programowej. Zajęcia polegały na szukaniu rozwiązań zadań poprzez układanie programów z gotowych bloczków. Dzieci z zapałem rozwiązywały  kolejne zadania  i łamigłówki odkrywając swoje zainteresowania, a może i talenty przyszłego programisty i informatyka na miarę XXI wieku.
Finałem w/w projektu była wycieczka do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Uczniowie wzięli udział w zajęciach, w których mogli  dowiedzieć się czegoś nowego w Laboratoriach Wiedzy: Zoom Natury, Runo Leśne, Awifauny i Troposfery, Energii i Recyklingu.  Park Rekreacji Zoom Natury to jedno z niewielu funkcjonujących w Polsce centrów edukacji aktywnej, celem którego jest rozbudzanie ciekawości, zachęcanie do aktywnego poznawania otaczającego świata poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.