W piątek już po raz trzeci nasi uczniowie przynieśli ze sobą do szkoły swoje ulubione książki i pod opieka nauczycieli udali się na łąkę przy szkolnym sadzie, aby tam, w cieniu rozłożystego drzewa udowodnić, że w naszej szkole dzieci i młodzież chętnie czyta w wolnym czasie. Samorząd Uczniowski przygotował wcześniej ławeczki i materace, tak aby punktualnie o 10 wszyscy mogli już rozpocząć czytanie. Pogoda i humory dopisały, a uczniowie nie chcieli wracać do dusznych sal lekcyjnych. Chętnie podglądali, co czytają sąsiedzi, można było usłyszeć ciekawe dyskusje nt. przyniesionych pozycji. Wiele osób zainspirowało się na wakacje i tworzyło listę "Książki, które muszę przeczytać". Młodsi uczniowie pytali, kiedy następna akcja :)
W tej ogólnopolskiej akcji, zorganizowanej przez redakcję miesięcznika Biblioteka w Szkole w tym roku w naszej szkole wzięło udział 213 uczniów i nauczycieli. Rekord czytania w tym samym momencie, ustanowiony w roku ubiegłym wynosi 459 409 osób. W lipcu ogłoszenie wyniku tegorocznej akcji. Mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do jego pobicia, choć tak naprawdę jest to tylko pretekst do tego, aby sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.