Dnia 12 października 2018 roku w G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbyła się II edycja konferencji edukacyjnej „Azymut Na Talent” zorganizowana przez zespół liderów Programu Projektor – wolontariat studencki.
Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa – pan Tadeusz Ferenc, Marszałek Województwa Podkarpackiego – pan Władysław Ortyl oraz Podkarpacki Kurator Oświaty – pani Małgorzata Rauch. Celem konferencji była prezentacja realnych korzyści na rynku pracy, wynikających z połączenia pasji i nauki.
Uczniowie klas ósmych naszej szkoły pod opieką pań Agaty Góreckiej, Magdaleny Midury i Jolanty Gaweł wzięli udział w wydarzeniu.
Uczniowie mieli okazję wysłuchać dwóch ciekawych prelekcji przygotowanych przez panią Magdalenę Sitarz oraz ojca Dominikanina Marcina Dąbkowicza. Uczestniczyli także w warsztatach z chemii, ekonomii i robotyki prowadzonych przez studentów – wolontariuszy. Udział w przedsięwzięciu uświadomił naszym uczniom, że nauka to nie tylko obowiązek, ale może stać się przyjemnością i niejednokrotnie pasją.