16 października 2018 roku po raz szesnasty obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły. Uroczyste obchody 40. rocznicy pontyfikatu  rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym.  Następnie uczniowie klas siódmych i ósmej  pięknym programem artystycznym przypomnieli drogę do świętości naszego wielkiego rodaka Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II.
Nad oprawą artystyczną całości czuwali nauczyciele: Renata Dziurgot, Dorota Gnyp, Magdalena Midura, Elżbieta Orłoś, Beata Wieczorek.
W tym uroczystym dniu najmłodsi uczniowie klas I a i I b stali się  pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce. Pod opieką wychowawców Katarzyny Bireckiej-Lech i Doroty Barczak, przygotowali się do tego wydarzenia starannie, prezentując wiersze i piosenki. Najbardziej podniosłym momentem było złożenie ślubowania na Sztandar Szkoły oraz akt pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor Nina Kitlińska.
Ostatnim punktem uroczystości był montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Program zaprezentowali uczniowie klas II a,II b i III pod kierunkiem wychowawców Marzanny Knap, Lucyny Skiby i Urszuli Tulei. Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców oraz wójt Gminy Trzebownisko pan Lesław Kuźniar złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły.
Cała uroczystość przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze.