W dniu 7 grudnia 2018 r. piątka gimnazjalistów z naszej szkoły w gościnnych murach Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odebrała nagrody w wojewódzkim konkursie na profilaktyczny spot filmowy pt. „Bezpieczne wakacje” organizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wraz z Kuratorium Oświaty i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej. Karolina Błoniarz, Agnieszka Stachoń, Jakub Brzuszek, Michał Chmiel i Marcin Kulig pod opieką pani Justyny Haligowskiej i pani Marty Kulig w swoim filmie poruszyli problem bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Ich interpretacja bezpiecznych wakacji zdobyła uznanie profesjonalnego jury, w skład którego weszli: Jan Krawiec - Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie, Sabina Paruch - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, Dorota Szpunar - Eckhardt - Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Barbara Gawek i Dorota Rucka – Marmaj - Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, mł. insp. Piotr Kluz - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, podinsp. Alina Pieniążek, mł. asp. Jerzy Ossoliński i sierż szt. Karolina Dykas z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Cieszy fakt, że tylu członków komisji konkursowej postanowiło nagrodzić spot naszych uczniów III miejscem.  Po wręczeniu nagród i poczęstunku uczniowie wraz z opiekunkami mieli okazję zwiedzić aktualną wystawę muzealną dotyczącą 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – „RZESZÓW I RZESZOWIANIE – DROGI KU NIEPODLEGŁEJ”
Laureatom serdecznie gratulujemy!