"Bądź Aniołem - otwórz serce dla dzieci"

W bieżącym roku szkolnym tradycyjnie już włączyliśmy się w akcje charytatywne organizowane na rzecz podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

W ramach pomocy ogłoszona została zbiórka darów rzeczowych, m. in. kosmetyków pielęgnacyjnych, materiałów papierniczych oraz zabawek. Ponadto przygotowaliśmy ozdoby świąteczne na Kiermasz Bożonarodzeniowy oraz papierowe serca na łańcuch choinkowy. Rekordową ilość 400 serc zrobiła klasa I A gimnazjum. Na serduszkach dzieci z przedszkola, zerówki a także uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pojawiały się życzenia świąteczne dla chorych kolegów, słowa otuchy oraz piękne ozdoby. Nie zapomnieliśmy również o umieszczeniu nazwy naszego Zespołu Szkół. W piątek uczennice klasy III B gimnazjum na godzinie wychowawczej oraz po lekcjach z mozołem łączyły serca w długi łańcuch, na który zużyliśmy łącznie trzy szpulki 32 m taśmy ozdobnej i niezliczoną ilość zszywek. Przygotowane rzeczy przekazaliśmy na ręce naszej absolwentki – Moniki Szostek, która była jedną z przedstawicielek organizatorów akcji „Bądź aniołem – otwórz serce dla dzieci” – studentom III Roku Nauk o Rodzinie z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W niedzielę 1 grudnia w Centrum Kulturalno - Handlowym Millenium Hall wszyscy chętni uczniowie wraz z rodzicami mogli uczestniczyć w wielu atrakcyjnych przedsięwzięciach, w trakcie których m. in. sprzedawano nasze ozdoby oraz bito rekord Podkarpacia w tworzeniu najdłuższego Łańcucha Świątecznego. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przekazane zostały w całości Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.