W dniu 6 października 2014 r. po raz drugi uczniowie, nauczyciele oraz Dyrekcja  Zespołu Szkół w Jasionce im. Jana Pawła II włączyli się do marszobiegu w ramach obchodów Światowego Dnia Marszu inicjowanego przez  Międzynarodową Federację Sportu dla Wszystkich –TAFISA oraz Podkarpackie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Rzeszowie.

Celem tej akcji jest walką z otyłością i propagowanie aktywnego spędzania czasu.

Marszobieg prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego, a trasa przebiegała ulicami Jasionki – około 3 km. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas marszobiegu  czuwała Policja oraz Straż Gminna.  Wszyscy uczestnicy wrócili  do szkoły zadowoleni i pełni sił do dalszej nauki i pracy.

Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły dzięki tej inicjatywie będą aktywnie spędzać swój wolny czas, a organizacja marszobiegu  na stałe wpisała  się w Kalendarz Imprez Szkolnych Zespołu Szkół w Jasionce im. Jana Pawła II.