4 maja 2011r. wszyscy uczniowie naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, aby uczcić Narodowe Święto  - 224 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Polska Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku była pierwszą w Europie, a drugą na świecie po Stanach Zjednoczonych ustawą zasadniczą, to znaczy regulującą podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli państwa oraz zasady organizacji jego władz. Postanowienia Konstytucji były rewolucyjne, a jednocześnie ostrożne i wyważone - doniosłe na miarę epoki. Uchwalenie Konstytucji miało dla Polaków szczególne i bardzo ważne znaczenie. Ustanowione prawa dawały nadzieję na zaprowadzenie ładu i porządku w państwie.

O tym, jak doszło do uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku opowiedzieli uczniowie klasyIII gimnazjum w montażu słowno – muzycznym, przygotowanym pod opieką p. Beaty Wieczorek i p. Justyny Haligowskiej. W programie artystycznym znalazły się patriotyczne wiersze i pieśni, a prezentacja multimedialna przybliżyła obrazy z epoki oraz symbole narodowe. Chór szkolny, dyrygowany przez p. Dorotę Gnyp, jak również wszyscy uczestnicy uroczystości zaśpiewali hymn państwowy oraz Rotę. Całości dopełniła stylowa scenografia pięknie przygotowana przez p. Elżbietę Orłoś.