papiezBo nie zastąpi Ciebie nikt,
do światła otworzyłeś drzwi.
Trafił Duch do naszych serc

stał się cud, zniknął lęk.
Z nadzieją nam kazałeś iść
subito santo wreszcie Ty.
Trafił Duch do naszych serc
stał się cud, zniknął lęk”

Te piękne słowa, to fragment hymnu, który powstał z okazji przypadającej na 18 maja - 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – patrona naszego Zespołu Szkół.

Święty Jan Paweł II – Wielki Człowiek, Wielki Polak, Wielki Papież – kochany przez wszystkich Polaków i ludzi na całym świecie. Dzięki swojej wierze i postawie miłości wobec drugiego człowieka zjednał sobie serca ludzi w każdym zakątku świata niezależnie od ich wieku i narodowości.

Jesteśmy niezwykle dumni, że to właśnie Święty Jan Paweł II jest patronem naszej szkoły – kochał dzieci i był ich przyjacielem, o czym sam otwarcie mówił: „Największą radością papieskiego serca są dzieci. I największą troską serca Papieża jest każde dziecko. I miłością serca Papieża, tak jak Serca Jezusowego, jest dziecko". Papież odznaczał się niezwykłą wrażliwością, dzięki której potrafił kierować uwagę ku najmniejszym, najbardziej bezbronnym, potrzebującym miłości i opieki. Święty Jan Paweł II swoim słowem i gestem dostrzegał dziecięcą obecność i troski. Zatrzymywał się przy nich i błogosławił, brał w ramiona, prowadził z nimi dialog. Z wielką żarliwością bronił prawa do życia każdego poczętego dziecka.

W darze dla kochanego Ojca Świętego nasze przedszkolaki wykonały piękne laurki, które symbolizować mają naszą pamięć i wdzięczność za dar, którym była postać naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II.