mama Mały czy duży, każdy wie, że 26 maja to szczególny dzień! Dzień Matki! Nie przez przypadek to święto jest wiosną, gdy wszystko kwitnie, a Słońce grzeje. Tak jak mama, która otacza nas opieką i miłością.

Święto Matki zaczęto obchodzić w Stanach Zjednoczonych w 1910 r. W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1923 r. w Krakowie. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Przedszkolak przynosi swojej mamie laurkę, uczeń własnoręcznie wykonany upominek, dorośli nieraz z dala żyjący od matek ślą im najlepsze myśli, depesze, piosenki i życzenia w radiowym i telewizyjnym koncercie życzeń.
Dzień 26 maja Święto Matki - to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Matka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Była natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Opiewano ją w pieśniach, wierszach i utrwalano na płótnie. Przedstawiano tę spracowaną, zmęczoną, i tę uśmiechniętą, radosną, dumną ze swojego macierzyństwa, i tę zapracowaną i zagonioną.

Matka. To jedno słowo ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze niczym niezmącone wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa, nasze pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. Każdy w sercu chowa wdzięczność za to, że dała mu największy skarb - życie. Wdzięczność tę wyrażamy w różnych postaciach: miłości, codziennym szacunku i dowodach wiernej pamięci w dniu święta naszych matek.

Z okazji nadchodzącego Dnia Matki

Wszystkim Mamom składamy

najserdeczniejsze życzenia.

Wielu powodów do radości, dni pełnych

uśmiechu, zdrowia a także poczucia dumy płynącej z trudu wychowania.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i przedszkolaki

Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce.

życzenia