bravo    Ubiegły tydzień obfitował w szereg wydarzeń sportowych z udziałem naszych uczniów.

W dniu 17.04.2024 r. w Kolbuszowej odbyły się Finały Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych. Drużyna dziewcząt w składzie: Liliana Małek, Emilia Pokrzywa, Karolina Kowalska, Izabela Jarząbek, Martyna Olech i Elena Olech konkurowała z najlepszymi drużynami z całego Podkarpacia. Nasza drużyna przy bardzo dużej konkurencji zajęła X miejsce, a w zawodach indywidualnych Dawid Kula zajął wysokie XI miejsce.
     19.04.2024 r. w Sokołowie Młp. odbyły się Półfinały Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w pływaniu. W zawodach wzięło udział bardzo dużo zawodników. Wspaniale zaprezentowała się nasza uczennica z kl. VIa Emilia Pokrzywa, która na dystansie 50 m stylem dowolnym zdobyła I miejsce i awansowała do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci który odbędzie się w maju. Trzymamy kciuki za Emilkę w Finałach.

Bardzo dobrze na w zawodach piłki nożnej, które odbyły się w piątek 19 kwietnia, wypadła nasza drużyna chłopców. W zawodach o Mistrzostwo Gminy Trzebownisko drużyna w składzie: Julian Kaczmarek, Sebastian Pokrzywa, Alan Pokrzywa, Adam Janik, Oskar Szymański, Michał Budzowski Kamil Wrzos, Jakub Onoszko, Kacper Bryk, Patryk Kula, Jakub Maczuga, Gabriel Gorczyca oraz Filip Penar zajęła II miejsce pokonując drużyny z SP Stobierna I 3:0, SP Stobierna II 12:0 oraz SP Trzebownisko 3:2. W finale nasza drużyna została pokonana przez SP z Zaczernia 2:5.
    W zawodach piłki nożnej debiutowała drużyna dziewcząt w składzie Emilia Cisło, Karolina Kowalska, Zofia Malec, Martyna Olech, Elena Olech, Katarzyna Drzał, Julia Kubas, Pola Maga, Nikola Tomasik, Lena Wieczorek zajmując III miejsce.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.